Wybierz kategorię wydarzeń
Wybierz kategorię instytucji
Strony informacyjne
Wyszukaj w katalogu
Dodaj firmę
Polecane firmy

Jak ubrać się do teatru?

Jak ubrać się do teatru?

Każde wyjście do teatru musi być poprzedzone odpowiednim ubraniem się. Jak to zrobić, aby nie patrzono na nas dziwnie i byśmy nie czuli się skrępowani? W przypadku panów nie ma raczej problemu z ubiorem, bo jest to najczęściej po prostu garnitur i koszula. Jednak u pań pojawiają się liczne dylematy.

Przedstawienia teatralne odbywają się z reguły wieczorem. Niech nie zmyli nas ta pora, bo wyszukane stroje wieczorowe typu balowego, nie będą tutaj odpowiednie. Dlatego bogate kreacje z błyszczącymi elementami, cekinami czy taftami u pań, są nie wskazane. Odpadają także zbyt krótkie spódnice i sukienki. Zapomnijmy również o wymyślnych ozdobach do włosów, bo poza tym, że będą wyglądać przesadnie, to mogą utrudnić widoczność widzom w kolejnym rzędzie. Nie wskazane są też duże torby, z którymi zazwyczaj jest problem jeśli chodzi o miejsce. Sprawdzi się delikatna, mała torebka np. kopertówka, albo torebka na łańcuszku.

Wybierając się do teatru najlepiej jest skorzystać z tak zwanej „sprawdzonej klasyki”, czyli klasycznej czarnej, grafitowej lub granatowej sukienki. Mogą to być również inne kolory.  Radzi się nie przesadzać z odsłanianiem dekoltu i nóg. Krój powinien być prosty - bez licznych bufek, zaprasowań itp. Świetnie sprawdzą się materiały typu satyna, koronka, które nadadzą odświętności całej kreacji.

Inną alternatywą mogą być także eleganckie spodnie lub spódnica w stonowanych kolorach, do których pasować będą koszule i odświętne bluzki. Do klasycznego dołu, można założyć nieco bardziej fantazyjną górę. Biała koszula z kołnierzykiem odeszła już do lamusa.

Jeśli chodzi o buty, to wybierajmy raczej proste fasony, koniecznie na obcasie. Płaskie buty mogą zepsuć cały ubiór nawet jeśli byłby świetnie dobrany.