Deprecated: Function session_is_registered() is deprecated in /home/web/domains/kulturawpolsce.pl/public_html/modules/check_login.php on line 3
Wybierz kategorię wydarzeń
Wybierz kategorię instytucji
Strony informacyjne
Wyszukaj w katalogu
Dodaj firmę
Polecane firmy
URSZULA DUDZIAK - Trasa Wyśpiewam Wam Więcej

Jedna z największych wokalistek polskiej muzyki jazzowej Urszula Dudziak, powraca z nową książką, zatytułowaną „Wyśpiewam wam więcej”. Z tej okazji artystka rusza w trasę koncertową, w trakcie której odwiedzi cztery polskie miasta: Wrocław, Gdańsk, Lublin oraz Poznań. Razem z nią na scenie pojawi się piątka wybitnych muzyków pod przewodnictwem jednego z najlepszych polskich kompozytorów młodego pokolenia - Jana Smoczyńskiego. Podczas koncertu we Wrocławiu usłyszymy utwory z ostatniego albumu piosenkarki „Wszystko gra” oraz najciekawsze kompozycje z dorobku jej bogatej kariery w zaskakujących i odświeżonych aranżacjach.  

Po znakomicie przyjętym książkowym debiucie Urszula Dudziak powraca z nową książką. "Wyśpiewam wam więcej" to porcja świetnych anegdot i inspirujących historii z życia fenomenalnej artystki, charyzmatycznej osobowości, elektryzującej kobiety. Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na początek września. Z tej okazji odbędzie się również trasa koncertowa o tym samym tytule. Artystka podczas czterech koncertów odwiedzi Centrum Koncertowe A2 we Wrocławiu, Teatr Wielki w Poznaniu, Filharmonię Lubelską oraz gdański Stary Maneż. Towarzyszyć będzie jej zespół, w składzie którego zobaczymy Jana Smoczyńskiego (pianino), Krzysztofa Pacana (bas), Roberta Cichego (gitara),  Tomka Torresa (bębny) oraz Łukasza Popławskiego (saksofon).

Zdaniem krytyków muzycznych Urszula Dudziak jest czołową postacią polskiej wokalistyki jazzowej. Nagrała ponad 50 albumów, karierę zaczynała u boku Krzysztofa Komedy, później występowała z takimi tuzami jak Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Jaco Pastorius, Ron Carter, Nina Simone, Dee Dee Bridgewater, Sting czy Lionel Hampton. Koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk, w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall oraz podczas Newport Jazz Festival. W 1972 roku prestiżowy amerykański magazyn "Down Beat" przyznał jej albumowi "Newborn Light" maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. W 1979 roku "Los Angeles Times" mianował Urszulę Dudziak Piosenkarką Roku. Jej utwór "PAPAYA" stał się światowym hitem. Na 45. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2008 r. przyznano jej tytuł "Artysta bez granic". Dysponuje niezwykłą skalą głosu; porównywano ją do Ymy Sumac, peruwiańskiej śpiewaczki, mającej skalę 5-oktawową. Swoboda i perfekcja intonacji oraz technika wokalna zyskały jej opinię artystki oryginalnej i kreatywnej. Znana jest ze stosowania klasycznej techniki wokalnej zwanej "scatem". Jest mistrzynią tego, popularnego w jazzie, sposobu śpiewania, polegającego na naśladownictwie dźwięków instrumentów.

Koncerty Urszuli Dudziak to mieszanka jazzowej wirtuozerii na najwyższym poziome z wokalną ekwilibrystyką, która jest domeną artystki. "Trudno uwierzyć w Ulę Dudziak siedemdziesięciolatkę. Wokalistka jest w swojej najwyższej formie - mówi Paweł Brodowski, redaktor naczelny Jazz Forum. - "Wydała niedawno swój kolejny album i jest to płyta rewelacyjna: oryginalny materiał, nagrany ze świetnymi muzykami." - dodał. Pomiędzy utworami usłyszymy również kilka ciekawych anegdot z życia artystki, opowiedzianych w lekkim i zabawnym tonie. Podczas koncertów będzie możliwość nabycia książki oraz spotkania z artystką. Nie ulega wątpliwości, że szykuje nam się jedno z najciekawszych wydarzeń tej jesieni na polskim rynku jazzowym.

Urszula Dudziak wystąpi z zespołem w składzie:

Jan Smoczyński - pianino

Krzysztof Pacan - bas

Robert Cichy - gitara

Tomek Torres - bębny

Łukasz Poprawski - saksofon

 

Bilety Online: InterTicket Polska, KupBilecik.pl

https://www.interticket.pl/program/urszula-dudziak-we-wroclawiu-3858

KupBilecik.pl https://www.kupbilecik.pl/impreza-28173-urszula.dudziak.wroclaw.html

 

Punkty sprzedaży stacjonarnej:

Księgarnia Pod Arkadami, ul. Świdnicka 49, Wrocław

De'Molika Uniq Sound, ul. Kazimierza Wielkiego 65, Wrocław

PKS Travel, ul. Powstańców Śląskich 145, Wrocław

Sklep Muzyczny Riff, ul. Piłsudskiego 28, Wrocław

Sklep Muzyczny RAGTIME, ul. Traugutta 15 (za budynkiem ASP), Wrocław

Księgarnia PWN, ul. Kuźnicza 56, Wrocław

Sklep Muzyczny DEMO, ul. Cieplicka 107/7, Jelenia Góra

 

Partnerzy: Jazz Forum, RMF Classic, JazzSoul.pl, Radio Wrocław, PIK.wroclaw.pl, Hotel Invite, Skoda Centrum TMT

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/177298636321534/

 

Urszula Dudziak z zespołem wystąpi również w:

Urszula Dudziak - Wrocław - Wyśpiewam Wam Więcej - 07.09.2018 r.

Urszula Dudziak - Poznań - Wyśpiewam Wam Więcej – 08.09.2018 r.

Urszula Dudziak - Lublin - Wyśpiewam Wam Więcej - 09.09.2018 r.

 

 

Organizator: Agencja Artystyczna Perspektywy

www.agencjaperspektywy.pl

 

 

Pełne informacje o trasie „ Wyśpiewam Wam Więcej" : https://www.facebook.com/dudziakurszula/
Podstawowe informacje:
TerminCenaMiastoGodzina
2018-09-2199.00 zł brutto za osobęWrocław20:00
  Miejsce wydarzenia
  Nazwa miejsca:A2 Centrum Koncertowe
  Ulica: /1
  Miasto:Wrocław
  Województwo:Dolnośląskie
  Kontakt z organizatorem
  Strona internetowa:
  Adres e-mail:beata@agencjaperspektywy.pl
  Telefon:
  Ulica:
  Kod i miasto:
  Województwo:
  Zapytaj o wydarzenie
  Adres e-mail nadawcy:
  Treść:
  Zabezpieczenie antyspamowe:
  wpisz liczby 2312