Deprecated: Function session_is_registered() is deprecated in /home/web/domains/kulturawpolsce.pl/public_html/modules/check_login.php on line 3
Wybierz kategorię wydarzeń
Wybierz kategorię instytucji
Strony informacyjne
Wyszukaj w katalogu
Dodaj firmę
Polecane firmy
Maszkary. Rekonstrukcja obrzędu zapustów kociewskich

Troska o tradycję i pamięć dawnego świętowania należy do ważnego elementu tożsamości kulturowej każdego z nas. Sama tradycja natomiast nie musi oznaczać tylko związku z przeszłością - może stanowić ciekawe wyzwanie dla współczesnego teatru. Na podstawie materiałów etnograficznych i wywiadów przeprowadzonych z mieszkańców regionu, opracowana została istota tradycyjnego kolędowania na Kociewiu. Zapraszamy Was na szczególne widowisko: rekonstrukcję zwyczajów zapustnych na wsi kociewskiej, gdzie widzowie współuczestniczą razem z aktorami w zabawie zapustnej.

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych oraz Grodzisko Owidz zapraszają na spektakl pt. Maszkary –rekonstrukcja zapustów kociewskich. Spektakl przygotowany został przez pasjonatów teatru z regionu Starogardu Gdańskiego i okolic. Widowisko odbędzie się w sali konferencyjnej Grodziska Owidz w niedzielę 18 listopada o godzinie 19:00. Wstęp jest wolny, ale ilość miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy pod adresem sit.manowce@gmail.com lub nr tel. 509 890 684.

Spektakl pn. Maszkary –rekonstrukcja zapustów kociewskich dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura-Interwencje 2018. Etnopolska”.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/961143767402334/ 

Podstawowe informacje:
TerminCenaMiastoGodzina
2018-11-20DARMOWEOwidz19:00
Wykonawcy
Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych ManowceGrodzisko Owidz 
Dla kogo
Spektakl skierowany jest do mieszkańców regionu, pasjonatów Kociewia oraz każdego zainteresowanego kulturą ludową
Miejsce wydarzenia
Nazwa miejsca:Grodzisko Owidz
Ulica:Rycerska 1/1
Miasto:Owidz
Województwo:Pomorskie
Kontakt z organizatorem
Strona internetowa:
Adres e-mail:sit.manowce@gmail.com
Telefon:
Ulica:
Kod i miasto:
Województwo:
Zapytaj o wydarzenie
Adres e-mail nadawcy:
Treść:
Zabezpieczenie antyspamowe:
wpisz liczby 2312