Wybierz kategorię wydarzeń
Wybierz kategorię instytucji
Strony informacyjne
Wyszukaj w katalogu
Dodaj firmę
Polecane firmy
Recital organowy - Rościsław Wygranienko
Recital organowy - Rościsław Wygranienko

W święto Niepokalanego Poczęcia NMP w katedrze olsztyńskiej wystąpi z recitalem organowym Rościsław Wygranienko, organista wirtuoz z Warszawy.

 

W programie znajdą się zarówno utwory maryjne (pieśń "Witaj, Święta i Poczęta" w opracowaniu kompozytorów polskich - St. Moniuszki, H. Miłka i F. Nowowiejskiego), jak i poświęcone tematowi życia i śmierci (passacaglie D. Buxtehude i Ch. F. Witta, premierowe wykonanie "Pieśni i tańców śmierci" Modesta Musorgskiego w transkrypcji na organy Rościsława Wygranienki oraz "In paradisum" z Requiem op. 48 G. Faure).

 

Koncert dedykowany jest pracownikom Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie w podziękowaniu za uratowanie życia.

 

Wstęp wolny.

 

Rościsław Wygranienko - zwycięzca i juror międzynarodowych konkursów organowych (pierwsze nagrody m.in. na konkursach w St-Maurice (2003) i im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu (2005), absolwent UMFC w Warszawie (klasa organów prof. Joachima Grubicha), organista i dyrektor muzyczny Kościoła Anglikańskiego w Warszawie. Artysta specjalizuje się w wykonaniu polskiej muzyki organowej, prowadzi badania uwieńczone licznymi nagraniami (CD, TV, radio) i publikacjami. W Olsztynie artysta, koncertujący w kilkuset miastach wielu krajów Europy, wystąpi po raz pierwszy.

Strona internetowa:www.organ-music.net
Adres e-mail:wawrzanin@gmail.com
Telefon:
Ulica:
Kod i miasto:
Województwo: